KRČMÁRKA LETA

Prejavy sympatií zákazníkov berú krčmárky s úsmevom.


 • Počas horúcich letných dní nepadne nič lepšie ako orosený pohár dobrého piva. Ten padne ešte lepšie, ak ho prinesie šarmantná krčmárka. V našej súťaži Chlapi vedia prečo: „Tá naša je najkrajšia.“ si zatiaľ niektoré krčmárky získali medzi vami väčšie sympatie ako ostatné.
 
 •  Finalistkám súťaže, ktoré pochádzajú z nášho regiónu, sme položili niekoľko otázok: 

 • 1. Ako ste sa k tejto práci dostali?
  2. Čo vás na nej najviac baví?
  3. Čím je podľa vás vaša prevádzka osobitá?
  4. Ako zvládate rôzne náročné situácie, ktoré tato práca prináša - ako napríklad prejavy veľkých sympatií od vašich štamgastov? 

  5. Čo vás motivovalo prihlásiť sa do súťaže?

 • Monika Herdová (č.52), Piváreň Aréna, Topoľčany

 •  1. - Bola to úplná náhoda a moje prvé zamestnanie. Pred 11 rokmi, keď som kráčala okolo jedného, vtedy veľmi známeho a nového podniku, ma zlákala ich pracovná ponuka na miesto čašníčky za zaujímavých 25 korún na hodinu. Hoci som práve doštudovala niečo úplne iné, išla som do toho. Môj pracovný pohovor trval 2 minúty. Iba - máš prácu, tak začni. Nejak som neprestala dodnes, len kolená sa mi už netrasú ako vtedy.
  2. - Nie je to každodenný stereotyp, nie som niekde zatvorená a môžem, i keď nevedomky, niekomu spríjemniť deň. I keď len vytúženým pohárikom. Pre mňa sú zasa odmenou spokojné tváre zákazníkovi, i keď často si niektorí myslia, že sú niečo viac ako obyčajný čašník.
  Zvykla som si, že nie každému sa dá vyhovieť. Asi preto je táto práca roznorodá - každý deň dokáže naštvať niekto iný (smiech). Ale potom príde milý človek, ktorý všetko zlé zmaže. Týchto je našťastie oveľa viac.
  3. - Na svoje si prídu všetky vekové kategórie. Každý si tu nájde niečo, čo ho dokáže zaujať, čoho dôkazom je, že naši zákazníci sa k nám znovu vracajú. Či už kvôli sledovaniu športových prenosov, do herne alebo stávkovej kancelárie. Keďže sme športová piváreň, niektorým stačí len slovenská hádzaná a sú spokojní (smiech).
  4. - Keďže môj pracovný čas je využitý takmer naplno, na riešenie nejakých prejavov sympatií ani nezostáva čas, takže vždy len s úsmevom. I keď raz bol niekto odvážnejší... Vraj alkohol v očiach strašne štípe, no zostala mi na to pekná historka.
  No a k tým negatívnym situáciám - občas by nebolo na škodu nejaké hniezdo záchrany pre zákazníkov, ktorý to preženú. Kurz prvej pomoci by mal byť povinným prvkom tejto profesie.
  5. - Iba naliehanie zákazníkov, ktorí teraz ochotne obetujú svoj pohárik na najnovší výtlačok novín a poslaním hlasu zvýšia moje šance, za čo im ďakujem. Ďakujem i za vedomie, že asi sú s mojou prácou spokojní.
 
 • Petra Máliková (č.27), Mexiko, Topoľčany

 • 1. - Pracujem v rodinnom podniku.
  2. - Spoznávam veľa ľudí a nikdy sa v práci nenudím.
  3. - Výborným pivom, príjemným posedením a priateľským kolektívom.
  4. - S úsmevom na tvári.
  5. - A prečo nie (úsmev).
 • Veronika Smatanová (č.53), Hostinec u Maroša, Malé Kšteňany

 • 1. - K tejto práci som sa dostala cez moju mamu, ktorá je spolumajiteľkou hostinca.
  2. - Najviac ma baví na tejto práci čapovanie piva a spoznávanie nových ľudí.
  3. - Naša prevádzka je osobitá tým, že má dobrú polohu. Za hostincom sa nachádza fut-balové ihrisko, ktoré je frekventované a ľudia radi navštívia aj hostinec, kde je príjemná a pekná obsluha.
  4. - Snažím sa brať všetky prejavy sympatií vždy s úsmevom a nebrať to príliš vážne.
  5. - Motivovala ma hlavná výhra, pre ktorú som sa do tejto súťaže aj prihlásila. Ak by sa mi podarilo vyhrať, chceli by sme v hostinci usporiadať opekačku pre našich štamgastov, kde by sa zadarmo čapovala hlavná výhra (úsmev).