Mojím snom je byť v kalendári Topvaru

Medzi finalistkami v súťaži Topvar a MY sú aj súťažiace z nášho regiónu. Dve z nich, ktoré súhlasili s rozhovorom, Vieru Pribišovú zo Starej Turej a Naďu Gulovú z Kálnice, sme sa spýtali na ich prácu.


 • REGIÓN. Viera Pribišová sa práci čašníčky a výčapníčky venuje už desať rokov, z toho sedem pracuje v Hostinci u Dobra v miestnej časti Starej Turej v Papradi.
  V bare rodičov v Kálnici začínala najskôr ako pomocníčka ďalšia finalistka, Naďa Gulová. Do súťaže ju nahovorili známi, a tak sa rozhodla vyskúšať svoje šance. Tu sú ich odpovede:

  Ako ste sa k tejto práci dostali?

  Viera Pribišová: Keď som bola mladá, chodila som po takýchto brigádach a potom som si túto prácu zamilovala. Baví ma práca s ľuďmi.

  Naďa Gulová: Pochádzame z Čachtíc. Rodičia kúpili tento bar a ja im tu pomáham už od dvanástich rokov.
 •  
 •  
 
 • Čo vás na tejto práci najviac baví?

  Viera Pribišová: Najviac ma baví, keď k nám prídu dobrí ľudia. Ja som odtiaľto, z Paprade, v tejto prevádzke pracujem už siedmy rok, predtým som robila v inej, ale tiež tu, v Papradi. Dá sa povedať, že je to pre mňa také domáce prostredie.

  Naďa Gulová: Som rada v spoločnosti ľudí.
  Je táto vaša krčmička niečím výnimočná?

  Viera Pribišová: Áno, je to jediná krčma v Papradi.

  Akých tu máte štamgastov, ako zvládate nepríjemné situácie so susedmi, ktoré tu určite niekedy vznikajú? 

  Viera Pribišová: Máme to ako všade, aj dobrých, aj zlých ľudí, prajných aj neprajných susedov. Ale s tým sa už človek musí vyrovnať a brať to tak, ako to ide.

  Naďa Gulová: Chodia sem prevažne domáci, ale zastavia sa aj cezpoľní. V lete chodia do okolia na hríby a v zime lyžovať.
 
 • Podľa počtu hlasov, ktoré máte v súťaži, to vyzerá, že máte skôr prajných susedov.

  Viera Pribišová: Mám podporu hlavne v manželovi a rodine, ale máme tu aj veľa kamarátov, kamarátok, známych a, samozrejme, uznanlivých hostí.

  Naďa Gulová: Štamgasti si v novinách všimli, že súťažím. Chodia sa pýtať, ako majú hlasovať, držia mi palce a posielajú hlasy.

  Čo bolo pre vás motiváciou zúčastniť sa v tejto súťaži?

  Viera Pribišová: Každá radavyhrávame, každá sa rada predvádzame. Ja osobne som ešte nikdy v žiadnej súťaži nevyhrala. Mojím snom je byť v kalendári Topvaru.

  Naďa Gulová: Viac-menej ma nahovorili, ale chcela som to vyskúšať...