Monika: Hostia sa u nás cítia ako doma

Hoci je atraktívna čašníčka Monika Nagyová vydatá a má dve dcéry, nemá núdzu o priazeň svojich štamgastov. V začiatkoch sa pri ich návrhoch červenala, dnes ich zvláda s prehľadom profesionálky.

 • NITRA. Tridsaťosemročná Monika Nagyová je čašníčkou v Hostinci János v Gabčíkove. V našej súťaži Chlapi vedia prečo: „Tá naša je najkrajšia“ je na jednom z popredných miest – so súťažným číslom 23 dostala k 9. augustu 468 hlasov.

  Na účasť v súťaži ju „nalomil“ regionálny zástupca pre Topvar Norbert Tóth, podporil ju aj jej otec s tým, že „ za pokus to stojí“. Tak sa nakoniec nechala presvedčiť a do súťaže sa prihlásila.

  Ako nám sympatická Monika prezradila, hostinec je rodinnou firmou, ktorá funguje od decembra 1991. „Do podniku som nastúpila po maturite a som tu už bezmála dvadsať rokov. Túto prácu mám rada, zatiaľ som o inej ani neuvažovala,“ hovorí Monika.

  „A prečo ma baví? Mám rada ľudí, komunikáciu s nimi. Sme vlastne malá rodinná firma, ktorá má veľkú rodinu svojich zákazníkov,“ dodala Monika.

  Ako osobitosť ich prevádzky uviedla samotné prostredie: „Keď k nám príde hosť, nepripadá si u nás ako v „krčme“, ale má pocit, ako keby prišiel domov. Máme tu čisto, poriadok, útulne, všetkých vítame s úsmevom.“

  Atraktívna čašníčka - hoci je vydatá a má dve dcéry - nemá núdzu o nápadníkov. Ako zvláda prejavy sympatií svojich štamgastov? „Poviem to takto: keď som tu začala pracovať, tak som sa ešte vedela červenať. Ale postupne som si zvykla, každý vie, kde má svoje miesto. Takéto ponuky sa vážne neberú.“